Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Když si odleješ litr koňaku nebo rumu do vlastní láhve, tak ti to vystačí po celý let lowcostem a ještě v letadle ušetříš za placené občerstvení. No a řízečky z lounge se v pohodě dají jíst i následující den. Chtělo by to jen jednorázové balení dresinku, jako to mají u McDonalds, aby jim nebylo nutné tam brát celé to velké balení.

3 Citovat

Jako upřímně, mně jakýkoli "unlimited" offers nedělaj fyzicky úplně dobře, bo se vždycky přežeru jak kanál a občas i zmrskám. Vzpomínám si, jak jsem z Emirates stopoveru dokonce hodil tyčku před indickou školou v Dubai :-) Radši bych drobný občerstvení na víc letištích, než obžerství pouze ve VIE. 

Nicméně dělá to dobře všem, banka má klienta, co točí peníze (v CZ tou kreditkou platim, bo nemusím myslet, kam loupnout peníze ze spořáku, ke kterýmu karta není, a jednou za měsíc to zatáhnu), mně neutíká úrok a mám jednu kartu na všechno v CZ (+curve a dobíjení revolutu) a ve VIE salonek, letiště má víc cestujících (ano, je to faktor, z Prahy se to za 400 teoreticky úplně nevyplatí, ale z Prahy levný lety stejně nejsou, a když mám na výběr dojet do VIE/BTS/BUD/KRK/KTW/WRO za podobnou cenu, vyberu si VIE), a nejvíc vydělá ten salonek, bo většinu nákladů má fixních, banka jim dá (hádám) 20+ euro, a průměrnej kaštan zkonzumuje kolik...euro, dvě, tři? Následně mě ještě těší, že jsem poplatkama podpořil letiště, kde ceny dávají smysl, a ne CZ státní monopol.

Smysl to úplně nedává, podporuje to konzum (je to zadarmo, beru všechno), ale když mi je to v nabídce, mám to hrdinně odmítnout? :-)

Teď mám třeba dilema, jestli si ze SEL odbavit krabici misa a riskovat problémy s ní, nebo se jít narvat do salonku v klidu :-)

Před časem se tu pár lidí ptalo, už to někdo vyzkoušel, z "D" příletů do lounge?

 

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Když si odleješ litr koňaku nebo rumu do vlastní láhve, tak ti to vystačí po celý let lowcostem a ještě v letadle ušetříš za placené občerstvení. No a řízečky z lounge se v pohodě dají jíst i následující den. Chtělo by to jen jednorázové balení dresinku, jako to mají u McDonalds, aby jim nebylo nutné tam brát celé to velké balení.

To odlívání dává smysl jen na point-to-point lety, jinak to poněkud kazí další security checky (pokud nemáš odlito do 100ml nádob:-)).

Řízečky ve VIE nemaj a ty bramboráčky nejsou dobrý jak vychladnou, za 24h (v teplém počasí i dřív) už začínají i zasmrádat :-)

Jsem tě zas omylem nahlásil, to nebyl záměr. Podvědomě čekám "citovat" napravo, jako bývá v jiných fórech, a tady je to prohozený s "nahlásit" :-)

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

Radši bych drobný občerstvení na víc letištích, než obžerství pouze ve VIE. 

Takže toto vlákno se týká z velké části jen VIE, jak to vypadá i z příspěvku Hanky? Do salonku v Praze je výrazně těžší přístup na kartu a jinde je to ještě horší? Tak to by pro mě nebylo už teprve, protože z Vídně jsem letos ze 4 letů neletěl ani jednou a na příští rok to vypadá podobně. Nesouhlasím s tím, že z Prahy nejsou levné lety (letos to ani z Vídně nebylo o moc lepší). Letěl jsem levně do Larnaky a poletím do Katanie. Jinak jsem měl lety s přestupem, což vyšlo z Prahy levněji po započítání nákladů na Flixbus a případně nutné větší kabinové zavazadlo (TAP na Madeiru a easyJet na Kanáry). 1 let byl z Berlína a příští rok bude mimo Prahu z Basileje (Ajaccio) a z Kodaně (Grónsko).

0 Citovat

Hanka K napsal(a):

 Já sama jsem sem kdysi šla pro radu před pořízením kreditky, nakonec díky ochotě odpovídat i méně zkušeným, mám " jen obyčejnou " World od KB, kterou si finančně mohu dovolit, nic za ní neplatím, nemusím mít příjem 50k,

Já tedy když na první dobrou vygůglím kreditku od KB, tak mi vypadne v první řádku sazba 550,- Kč měsíčně, což mi tedy jako "nic za ni neplatím" nepřijde. 

Nestudoval jsem ovšem komplet celé ceníky, možná je tam někde úleva nebo jsem trefil úplně jiný produkt...? 

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

[citace="Sue Ellen Ewing"]

Když si odleješ litr koňaku nebo rumu do vlastní láhve, tak ti to vystačí po celý let lowcostem a ještě v letadle ušetříš za placené občerstvení. No a řízečky z lounge se v pohodě dají jíst i následující den. Chtělo by to jen jednorázové balení dresinku, jako to mají u McDonalds, aby jim nebylo nutné tam brát celé to velké balení.

To odlívání dává smysl jen na point-to-point lety, jinak to poněkud kazí další security checky (pokud nemáš odlito do 100ml nádob:-)).

Řízečky ve VIE nemaj a ty bramboráčky nejsou dobrý jak vychladnou, za 24h (v teplém počasí i dřív) už začínají i zasmrádat :-)

Jsem tě zas omylem nahlásil, to nebyl záměr. Podvědomě čekám "citovat" napravo, jako bývá v jiných fórech, a tady je to prohozený s "nahlásit" :-)

[/citace]

Smysl dává nechlastat, ale nenechte se rušit :-)))

 

2 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Hanka K"]

 Já sama jsem sem kdysi šla pro radu před pořízením kreditky, nakonec díky ochotě odpovídat i méně zkušeným, mám " jen obyčejnou " World od KB, kterou si finančně mohu dovolit, nic za ní neplatím, nemusím mít příjem 50k,

Já tedy když na první dobrou vygůglím kreditku od KB, tak mi vypadne v první řádku sazba 550,- Kč měsíčně, což mi tedy jako "nic za ni neplatím" nepřijde. 

Nestudoval jsem ovšem komplet celé ceníky, možná je tam někde úleva nebo jsem trefil úplně jiný produkt...? 

[/citace]

Teď jsem si na tohle téma psala s Hankou SZ, protože mě to taky zaujalo a nemohla jsem to najít. To o čem píšete Vy je premium karta World Elite za těch 550,- (při premium účtu je zdarma), ale Hanka má jen kartu World a zdarma. Potvrdila mi, že to funguje a jde o kartu 4U. Tak jsem hledala důkladněji a fakt to tam je:

A Karta / Lady Karta / 4U Karta

Salonky letiště Praha, Vídeň, Bratislava

Identifikátor při vstupu do salonku:  Kreditní karta A karta / Lady karta / 4U karta s logem Mastercard

Vídeň SKY Lounge a Vienna Lounge a Bratislava Caproni 0 EUR

Lounge Praha Mastercard Lounge Vstup pro držitele  450 Kč

 

https://www.kb.cz/cs/podpora/pla...a-4U-Karta

2 Citovat

Nevím, proč by se toto vlákno mělo týkat jen Vídně. Že se zhoršila Praha neznamená, že je tomu tak i jinde. Nikde jsem na vstup do salonku nečekal vic než pár minut, kromě zmíněné Prahy a už jsem jich pár desítek navštívil a často opakovaně.  A i ta Praha byla ovlivněna sezónou. Teď už to tam jistě je daleko klidnější a snad už i řizečky jsou :-). Třeba někdo v poslední době letěl a může poinformovat. Co vím, že jsou salonky často plné na LHR, ale já BA nevyužívám. Salonky jsou taky horší celkově  v USA, ale tam taky nelétám a prý se to trošku zlepšilo v poslední době. Každopádně Vídeňský salonek je široko daleko nejlepší a proto mám VIE jako odletové letiště číslo 1. Taky ho mám nejblíž a ceny jsou většinou lepší než z PRG. Za tři týdny letím do BKK s návratem z MNL se zastavkou v KUL,  tak klidně těch 5-10 salonků po cestě nafotím, ať si Libore uděláš představu :-) 

2 Citovat

Trochu se zhoršila nabídka ve SkyLounge, ale oproti Praze je pořád ještě skvělá.

Informace o vstupech do salonků na webu KB jsou dobře zašité, zcela v duchu tradiční zaostalosti banky.

0 Citovat

sky lounge se modernizuje - 

https://www.viennaairport.com/en...schengen_1

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Nevím, proč by se toto vlákno mělo týkat jen Vídně. Že se zhoršila Praha neznamená, že je tomu tak i jinde. Nikde jsem na vstup do salonku nečekal vic než pár minut, kromě zmíněné Prahy a už jsem jich pár desítek navštívil a často opakovaně.  A i ta Praha byla ovlivněna sezónou. Teď už to tam jistě je daleko klidnější a snad už i řizečky jsou :-). Třeba někdo v poslední době letěl a může poinformovat. Co vím, že jsou salonky často plné na LHR, ale já BA nevyužívám. Salonky jsou taky horší celkově  v USA, ale tam taky nelétám a prý se to trošku zlepšilo v poslední době. Každopádně Vídeňský salonek je široko daleko nejlepší a proto mám VIE jako odletové letiště číslo 1. Taky ho mám nejblíž a ceny jsou většinou lepší než z PRG. Za tři týdny letím do BKK s návratem z MNL se zastavkou v KUL,  tak klidně těch 5-10 salonků po cestě nafotím, ať si Libore uděláš představu :-) 

 

Neletíš náhodou 12.12.? 🤭

VIE se netýká vlákno, ale vstupy pro nás, chudé :-)

 

 

 

0 Citovat

Letím 9.12.  Mohli jsme posedět společně v salonku. Škoda :-))

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Nevím, proč by se toto vlákno mělo týkat jen Vídně. Že se zhoršila Praha neznamená, že je tomu tak i jinde. Nikde jsem na vstup do salonku nečekal vic než pár minut, kromě zmíněné Prahy a už jsem jich pár desítek navštívil a často opakovaně.  A i ta Praha byla ovlivněna sezónou. Teď už to tam jistě je daleko klidnější a snad už i řizečky jsou :-). Třeba někdo v poslední době letěl a může poinformovat. Co vím, že jsou salonky často plné na LHR, ale já BA nevyužívám. Salonky jsou taky horší celkově  v USA, ale tam taky nelétám a prý se to trošku zlepšilo v poslední době. Každopádně Vídeňský salonek je široko daleko nejlepší a proto mám VIE jako odletové letiště číslo 1. Taky ho mám nejblíž a ceny jsou většinou lepší než z PRG. Za tři týdny letím do BKK s návratem z MNL se zastavkou v KUL,  tak klidně těch 5-10 salonků po cestě nafotím, ať si Libore uděláš představu :-) 

Co jsem tak pochopil, tak Libora zajímá primárně příroda, venkov, než pět až deset nafocených salónků. ;-)

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

[citace="Hanka K"]

Teď jsem si na tohle téma psala s Hankou SZ, protože mě to taky zaujalo a nemohla jsem to najít. To o čem píšete Vy je premium karta World Elite za těch 550,- (při premium účtu je zdarma), ale Hanka má jen kartu World a zdarma. Potvrdila mi, že to funguje a jde o kartu 4U. Tak jsem hledala důkladněji a fakt to tam je:

A Karta / Lady Karta / 4U Karta

Salonky letiště Praha, Vídeň, Bratislava

Identifikátor při vstupu do salonku:  Kreditní karta A karta / Lady karta / 4U karta s logem Mastercard

Vídeň SKY Lounge a Vienna Lounge a Bratislava Caproni 0 EUR

Lounge Praha Mastercard Lounge Vstup pro držitele  450 Kč

https://www.kb.cz/cs/podpora/pla...a-4U-Karta

[/citace]

Také jsem se začetl do webu KB a to je tedy mazec :-))

Co jsem ještě nervově byl schopen pojmout je, že ta 4U karta umožňuje vstupy jen v PRG, VIE a BTS (čili jsem v klidu, v Praze jsem obvykle umytý, najedený a minimalizuji procesy při pobytu na letišti). VIE a BTS jsou zcela mimo můj operační rádius (i když VIE jsem se občas nevyhnul při přestupu z/do nějakých obskurnějších destinací). Dragon pass je zřejmě jen k těm prémiovým účtům/kartám - a k čtení ceníků a VOP prémiových účtů už jsem v neděli odpoledne moc najedený a spokojený:-)

Nicméně chápu, že vystavení a držení té 4U je fakticky bez nákladů (nepočítám-li čas) a pokud se někdo potřebuje před odletem řádně zlískat a nacpat, má výbornou možnost, ostatně jedna paní tím tady byla známá :-))

 

0 Citovat

 

[/citace]

Co jsem tak pochopil, tak Libora zajímá primárně příroda, venkov, než pět až deset nafocených salónků. ;-)

[/citace]

 

To je mi jasné. Mimochodem já mám stejné priority při cestování. Ale on se tak zasvěceně vyjadřuje o saloncích jen na základě pár příspěvků tady, tak ho chci přesvědčit pomocí fotek, že to není vše takové jako  v Praze :-) 

1 Citovat

Moc fajn salonky jsme si teď užili v JAR, v Johannesburgu i Cape Town na domestic i international. Příjemné překvapení. 

1 Citovat

vstupy na LK, ktere se dany rok nevyberou se neprevadi ze ?

0 Citovat

a jeste par dotazu. na jeden ucet LK muzu mit registrovanou jen jednu kartu ? co jsem se dival do uctu, tak tam jde zadat jen jedna karta. nyni mam vic karet, cili pro kazdou kartu si musim zalozil vlastni LK ucet ? Jinak mel jsem jednu kartu, na kterou uz by LK nemel platit, ale vidim v uctu Unlimited Visits, coz se mi zda blbost. 


screenshot-20231119-225426-loungekey.jpg

0 Citovat

mil.maccza napsal(a):

vstupy na LK, ktere se dany rok nevyberou se neprevadi ze ?

Neprevadi.

Ano - jedna karta, jeden ucet LK.

0 Citovat

Unlimited vstupy mají například klienti privátního bankovnictví (10-20 mio a víc depozit a investic. Nebo například úvěry 30 mio a víc).

0 Citovat

Koukám že ještě jde mít MC World kartu ( ne elite, ne basic). 

Mě ji spořka jednostranně zrušila ( asi jsem moc lezl do salonku do Vídně a málo dlužil :-D ), tak následovalo opuštění spořky. ČSOB nevypadá špatně, ale ať si každý vybere co potřebuje, no...

0 Citovat

to urcite nemam. momentalne tu kartu vubec nevyuzivam, a ani puvodne jsem na ni takovej program nemel. navic ta karta zacala pouzivat PP, tak mi to prijde o to divnejsi

0 Citovat

Mám dotaz na ty, kdo využívají Erste. Každý měsíc tam musí přijít 70.000,-, chápu správně, že to nemusí být v jedné částce? A pak ještě, kontrolují nějak odkud to přijde, jestli je to nějaká firma nebo soukromý účet? Děkuji.

0 Citovat

Nemusi to byt v jedne castce, nicmene by to mel byt prijem, tzn. z nejake firmy nebo od jine osoby. Co ja mam zkusenost, tak preposilani nefunguje z uctu, kde majitelem jsem ja, hned mi nauctovali mesicni poplatek (banker vratil).

0 Citovat

Díky, takže pokud část bude z výplata z firmy a část z účtu nějaké soukromé osoby, která se jmenuje jinak, tak to bude ok?

0